Aleksander Tekniği ve Meditatif Dans | Aylık Program

unnamed-78 Ocak | Pazar | 17:00
Meditatif Dans doğu ve batı teknikleri senteziyle vücut ve zihin ilişkisini geliştiren, kasları tekrar örerek doğru duruşu yapılandıran bir sanat ve sağlık programıdır. 2000 senesinden bu yana binlerce katılımcıya doğru duruşun ve hareket sisteminin inceliklerini öğreten Meditatif Dans, İtalya’dan İsviçre’ye ve Yunanistan’a, Amerika Kaliforniya Üniversitesi’nden Türkiye’deki hastanelere ve üniversitelere kadar tüm ülkede ve dünyada davetler alarak, programlar sundu.

Tekniğin yaratıcısı ve eğitmeni Sinan Temizalp, klasik bale ve jimnastik altyapısı ve araştırma grubuyla on yılı aşkın sürdürdüğü araştırmalarla duruşa bağlı birçok hastalığı yenerken, vücut zihin dengesi konusunda yepyeni bir bakışla gelişim yakaladı.

MEDİTATİF DANSLA SINIRSIZ GELİŞİM

-Meditatif Dans; doğal sağlık ve hareket metotları ile vücuda hayat verir. Hücreleri yeniler. Doğu batı sentezi vücut disiplinleri, dans ve hareket teknikleri ile bedeni eğitir, zihinsel konsantrasyon ve arınma sağlar.

Sinan Temizalp’in metodu Meditatif dans sentezi ile doğru duruşun, doğru omurga kullanımının tüm incelikleri ortaya dökülür. Dik duruş için gerekli olan yalnızca güçlü kaslar değil, güven duygusu, motivasyon ve esnekliktir. Meditatif Dans projesi, insanın köklerine, bilinçaltına ulaşır; odaklanma teknikleri ve hareket metotları ile zihni doğru duruşa odaklar.

Programda yer alan odaklanma teknikleri ve meditasyonlar; hareket kombinasyonları ve duruşlar, vücut farkındalığı ve hareket bilinci sağlar ve yabancılaşma duygusunu önler. Meditasyon ve ifade çalışmaları sonucunda, kişinin sosyal duruşu ve sunum yetenekleri gelişirken; duygu hazinesi çözülür; iç dünyası özgürleşir.

Yere basıştan, baş, boyun ve çene üçgenine, omuz, diz gibi hassas bölgelerden bel ve sırt gibi sinir sistemi merkezlerimize kadar doğru kullanım teknikleri vücuda adapte edilir, böylece sağlık ve ifade kazanılır. Sırtı ve üst bedeni bloke eden gerginlikler ve güçsüzlükler, yerini rahatlamış, esnemiş bir vücuda bırakır. Sinir sistemini hırpalayan ve omurgaya zarar veren tüm duruş bozuklukları, kas yapılandırma, uzama, esneme, odaklanma ve nefes çalışmalarıyla kökten iyileşir.

Meditatif Dans, başlangıç seviyede Beden Terapi ve Yenilenme Programı sunarak, yapısal değişim ve doğal sağlık kazandırır.

NELER KAZANACAĞIZ?

Doğu batı sentezinin formülü uzun yıllar süren araştırmalara dayanmakta ve eşsiz sonuçlar vermektedir. İfade, iletişim, koordinasyon, esneklik, mükemmel duruş kazanacağız program aynı zamanda bir doğal sağlık metodudur ve birçok hastalıktan sizi uzaklaştırır. Katılımcılar, uzama, esneme, form, güçlenme ve dinamizm kazandıklarını duygusal denge sağladıklarını belirtmekte, ömür boyu kullanacakları söylenen kalp damar tansiyon, kolestrol haplarını doktor onayıyla bıraktıklarını ifade etmekte ve psikolojik olarak da faydalandıklarını, rahatlama, konsantrasyon ve motivasyon sağladıklarını belirtmektedir.
Bu program ile sırt sorunlarını, fıtık, damar, kireçlenme gibi problemlerini, sırt ve boyun ağrılarını tamamen unutacaksınız. Mükemmel duruş ve doğal sağlık tılsımı ile özgüveninizi ve unutulmaz ifadenizi dinamizm ile birleştirerek hayatınızı yenileyeceksiniz.
Tüm bunlar uzun seneler boyunca yapılan araştırmaların ve çalışmaların ürünü ve Sinan Temizalp’in jimnastik ve bale altyapısı ile birlikte nefes ustalığının getirileridir. Ayrıca çok eksik bıraktığımız beden zihin eğitiminin tamamlanmasıyla ilgilidir. Şehir hayatında, haftalık bir vücut egzersizi yapmak tartışmasız gereklidir. Şehir yaşamı için ön koşuldur. Önemli olan nasıl bir çalışma seçeceğinizdir. Meditatif dans, rekabete dayanan ya da dini vurguları olan spor ya da diğer egzersizler gibi dış hedefler belirlemek yerine sağlık önceliği ile yola çıkar. Beden-zihin-duygu ekseninde ilerleme sağlar.
Zihin berraklığı, gerçekleştirme yeteneği, konsantrasyon gibi zihinsel kazanımlar; esneklik, koordinasyon, mükemmel duruş, ifade, iletişim, özgüven, motivasyon ve cesaret gibi zihin-beden kazanımları ve uzama, form, kas gücü, yapısal değişim gibi bedensel gelişim, vücut bilinci, nefes bilinci gibi doğal sağlık formülleri ve duygusal denge, yaratıcılık, irade, farkındalık gibi ruhsal gelişim sağlar.
Teknik, üniversitelerde, hastanelerde, Avrupanın birçok ülkesinde ve Amerika’da sunulmaktadır.

SIRT- SİNİR SİSTEMİNİN EVİ
Duruş ve Nefese İlişkin Sentez Bilgiler
(İçbükey – Dışbükey duruş)
Düz Sırt – Hastalık Oluşturmayan Beden Duruşu

Esneme ve Uzama Teknikleri
Duruşun İfadesi
Yeniden Yapılanma

Odaklanma ve İmgelem
Hareket Alanları ve dinamik
Yer çekimi ile İlişki Kurmak
Kontak