ATÖLYE

Yetişkin

YETİŞKİNLERLE ÖZGÜN BASKI RESİM ATÖLYESİ

TOSCA, “ah keşke ben de yapabilsem” diyen yetişkinler için de sanat atölyeleri tasarlar. TOSCA’nın eğlenceli ve samimi ortamında gerçekleşen atölyelerin ayırt edici özelliği, yine alanında uzman eğitmenlerce gerçekleştiriliyor olması ve yeteneğe değil meraka önem vermesidir. Bu yüzden de “yapabilirsin, sadece başla” diyerek yola çıkıyoruz.

Atölye, baskı hakkındaki temel bilgilerle başlayacak olup devamında; özgün baskı teknikleri ve dünya sanatı içerisindeki örnekleri incelenmektedir. Deneysel çalışmalarla Mono-Print, Lino-Cut ve Wood-Cut, Kuru Kazıma, Gravür gibi  baskı teknikleri ile birleştirilerek kompozisyonlar kurgulanacak ve katılımcılar tarafından uygulanması sağlanacaktır.

Atölye sonunda çeşitli baskılar, hediyelik eşyalar, tişörtler tasarlayıp üretebilir ya da içinizdeki sanatçıyı keşfedip hayatınızı daha da renklendirebilirsiniz.

Çocuk

TOSCA ÇOCUK ATÖLYESİ

TOSCA Art Çocuk Atölyeleri, çocukların sosyal, duygusal, zihinsel ve bedensel gelişim becerilerine katkıda bulunmayı, hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını geliştirmeyi hedefler.

6 yaştan itibaren çocuklar için kurgulanan sanat atölyelerinde, çocukların yaratı dünyasına ve ilgi alanlarına uygun sanat disiplinleri tercih edilmektedir.

TOSCA Atölye tarafından tasarlanan çocuk atölyelerinin en önemli özelliği; kendi sanat alanlarında uzmanlaşmış eğitmenleri tarafından, çocuk merkezli bir eğitim anlayışı ile uygulanıyor olmasıdır.

TOSCA  Çocuk Atölyelerine katılan çocuklar;

Çok eğlenir,

Yeni arkadaşlıklar kurar,

Birbirlerinin hayal dünyasını tetikler,

Hayallerini gerçekleştirmek için yeni yollar keşfeder,

Malzeme kullanmayı öğrenir,

Sağlıklı malzemelerle çalışır,

Konu edilen sanat alanı ile doğru ve eğlenceli bir şekilde tanışır

ve o sanat alanında üretim yapar, bu üretimlerini TOSCA Salon’da sergileme keyfi yaşar.

Tabii bir de hediyelerini artık kendisi yapar…