ÇOCUKLAR

TOSCA ÇOCUK ATÖLYESİ

TOSCA Çocuk Atölyeleri, çocukların sosyal, duygusal, zihinsel ve bedensel gelişim becerilerine katkıda bulunmayı, hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını geliştirmeyi hedefler.

6 yaştan itibaren çocuklar için kurgulanan sanat atölyelerinde, çocukların yaratı dünyasına ve ilgi alanlarına uygun sanat disiplinleri tercih edilmektedir.

TOSCA Atölye tarafından tasarlanan çocuk atölyelerinin en önemli özelliği; kendi sanat alanlarında uzmanlaşmış eğitmenleri tarafından, çocuk merkezli bir eğitim anlayışı ile uygulanıyor olmasıdır.

TOSCA  Çocuk Atölyelerine katılan çocuklar;

Çok eğlenir,

Yeni arkadaşlıklar kurar,

Birbirlerinin hayal dünyasını tetikler,

Hayallerini gerçekleştirmek için yeni yollar keşfeder,

Malzeme kullanmayı öğrenir,

Sağlıklı malzemelerle çalışır,

Konu edilen sanat alanı ile doğru ve eğlenceli bir şekilde tanışır

ve o sanat alanında üretim yapar, bu üretimlerini TOSCA Salon’da sergileme keyfi yaşar.

Tabii bir de hediyelerini artık kendisi yapar…

ÇOCUKLARLA ÖZGÜN BASKI RESİM ATÖLYESİ

Önce eller, sonra patatesler ve sonra aklımıza gelebilecek her şey!

Baskı alanındaki tüm tekniklerin çocuklarla paylaşıldığı bu atölye çalışmasında çocuklar; baskının ilk uygulamaları olan el baskısından malzeme baskısına, şablon baskıdan gravür baskısına dek farklı baskı tekniklerini deneme olanağı bulacaklar. Yani hayal dünyalarını sergileyebilecekleri yep yeni alanlarla tanışacaklar.

ÇOCUKLARLA KİL ATÖLYESİ

Kil, el becerinizi yaratıcılığınızı geliştirip gününüzü en verimli şekilde geçireceğiniz bir atölye çalışmasıdır.

Çocukların hayal gücünü, el becerisini, özgüvenini, renk kavramını geliştirir. Sosyal aktivitede birliktelik sağlayarak arkadaşlarıyla daha verimli ilişki kurmasına yardımcı olur. Ayrıca ki ile çalışmak çocuk bedenlerde biriken elektriği akıtmak ve küçük kas gelişimini desteklemek adına çok yararlıdır.