OZAN BİLGİNER ile TOSCA SERİGRAFİ ATÖLYESİ

 Sanatsal Baskı teknikleri, bir tasarımı birden çok yüzeye basmaya yarar. Böylece aynı görsel, aynı anda, pek çok mekanda sergilenebilir, insanlarla paylaşılabilir. Sanatsal baskı tekniklerinden serigrafi, geleneksel baskı yöntemleri arasında en yeni teknik olarak nitelendirilebilir. Çabuk sonuç alınması, kullanım esnekliği ve farklı yüzeyler üzerine (bez, kağıt, metal, porselen, cam, ahşap, pleksiglas, deri vs..) baskı yapabilme olanakları ile diğer baskı tekniklerinden ayrılır. 

Tosca Serigrafi Atölyesi, akademisyen-sanatçı Ozan Bilginer denetiminde, 3 ayrı çalışma grubu programı hazırlamıştır. Serigrafiye ilgi duyanlar, deneyimlerine göre bu çalışma gruplarına katılabilirler. 

*H.Ü. Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde Öğretim Görevlisi olarak çalışmakta ve Çağdaş Sanat, Deneysel Sanat ve Baskı Resim Atölye derslerini yürütmektedir. Ulusal ve uluslararası pek çok sergiye katılmış ve ödüller almıştır. 

Serigrafi Atölyesi  Başlangıç Grubu Programı (BG) 

Bu program, hemen her yüzeye ve en hızlı şekilde bir görseli basmaya yarayan serigrafi-ipek baskı tekniğini eğlenceli bir şekilde tanırken, bir akademisyen-sanatçı denetiminde baskı sanatını hakkında bilgi edinme fırsatı sunmaktadır. 

2 farklı grup seçeneği ile başlangıç seviyesi programına katılınabilir; 

1. Grup: Aylık Program- 4 hafta 

2. Grup: Günlük program

Serigrafi Atölyesi  Deneyimli Grup Programı (DG) 

Başlangıç grubuna katılıp bu programı bitiren ya da serigrafi tekniği ile daha önceden deneyimi olan katılımcılar bu gruba katılabilirler. Bu grup profesyonel bir baskı sanatçısı olma yolunda atılacak ilk adim olarak düşünülebilir. Baskı sanatının incelikleri, tasarım yaparken nelere dikkat edilmesi gerektiği ve giriş nitelikteki sanat tartışmaları bu programın kapsamı içindedir. 

2 farklı grup seçeneği ile serigrafi ve baskı sanatı konusundaki deneyimler keskinleştirilebilir; 

1. Grup: Aylık Program- 4 hafta 

2. Grup: 2 Günlük Program 

Serigrafi Atölyesi  Sanatçı Programı (SP) 

Sanatçı Programı, belli bir sanatsal olgunluğa erişmiş, baskı sanatı konusunda deneyimli ve tasarımlarını baskı sanatı ile daha önceden basmış ancak çalışma mekanı bulamayan, ya da tasarımlarını bastırmak isteyen sanatçılar için kurulmuştur. Bu program, baskı sanatına ilgi duyan sanatçıları bir araya getirerek bir iletişim zemini oluşturmak amacı ile oluşturulmuştur ve baskı konusunda deneyimlerini geliştirmek isteyen sanatçılara da açık olacaktır. 

SP programı katılımcıların ihtiyaçlı gözetilerek oluşturulacaktır. Yüz yüze görüşmeler sonunda bir çalışma takvimi çıkarılarak atölye sorumlusu ile en uygun zaman belirlenecektir. 

Katılım Sınırlı Sayıda ve Ücretlidir.

Dersler 3 kişi ile açılacaktır.

Kayıt ve Detaylı Bilgi: (0312) 465 05 48

Üsküp caddesi 23/3 Çankaya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir