Resimle İç Gelişim

tosca_instagram_meric4 Kasım | Cumartesi | 14:00

Leyla Sabah ile

4 Kasımda gerçekleşcek olan ücretsiz tanıtım etkinliğimize çalışmaya paylaşıma ve 3. kitabı ile tanışmaya bekliyoruz.

Resim yapmak, bir anlatma (Kitap), bir benzetme (Fotoğraf), bir bulmaca dergisi değildir. Resim, çizgi ve renkle enerjimizi dengeleme ve akma halidir. Müzik ve dans ile de dengeleme ve akma halini yaşayabiliriz. Resmin farkı bu hali somutlaştırarak, görmemizi sağlamasıdır. L. Sabah

Leyla Sabah kimdir?
L. Sabah, ressamlık, öğretmenlik, gezginlik deneyimlerinin yanında Resimle içgelişim paylaşımları sunmaktadır. Mutlu Sanat odasında, Belkıs Soran’dan bu konuda eğitim aldı. Birikimini kendini tanıma yolculuğuna çıkmak isteyenlerle paylaşıyor.
RESİMLE İÇGELİŞİM, AYKUŞU ve AŞK-İ-KAR isimli kitapları yayınlanmıştır.

www.leylasabah.net
elsabah@ymail.com

YAŞAMA BAKIŞ

Varoluş, bir bütünsellikten diğer bütünselliğe akıp durur. İnsan bütünlüğü sezemez ise oluşuma, akışa direnç gösterir. Direnç gösterdikçe acı çeker, uyumsuz, huzursuz olur. En alt titreşim enerjisi bile titreşimini bilinçlenerek artırmak ister. Bulunduğu bilinçten bir üst bilince geçmek yaşamın işleyişi, varoluş nedeni olduğu gibi, Kaynağın da yaşam şekli olarak görünmektedir.
İnsanın yolculuğu, bilincin yolculuğudur.
Bu akışın parçası olduğumuzu kavrarsak, her şeyin kutsallığını da fark ederiz. Peygamberler, gurular, düşünürler, kâşifler, içimizi titreten sanatçılar ve bize aracılık yapabilen her insan sanatkârdır. Kendilerini yeni bir yola adayarak, hakikate ulaşarak bize yollar açmışlardır.

Olgun insanın, ham insandan farkı, müziğin gürültüden farkı gibidir.
SANAT, İNSANI KAYNAĞA GÖTÜREN EN DOĞAL YOLDUR.

Rezarvasyon:( 0312) 465 0548